پایتخت همچنان درگیر معضل کپرنشینی; برچیده شدن حاشیه نشینی تهران نیازمند مدیریت هدفمند


سیده فاطمه ذوالقدر در گفت‌و گو با خانه ملت درباره وضعیت معضل حاشیه نشینی درکلان شهر تهران، گفت: معضل حاشیه نشینی در کلان شهر تهران تبدیل به بحران جدی شده است و از همین رو برچیده شدن معضل حاشیه نشینی نیازمند مدیریتی نظام مند وهدفمند است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: معضل حاشیه نشینی یا به تعبیری زندگی در سکونت گاه‌های غیر رسمی در سالهای اخیر در استان تهران به عنوان مرکز کشور به بحرانی جدی تبدیل شده است.

 ذوالقدر تصریح کرد: متاسفانه شاهد هستیم که  روزانه  آسیب‌های اجتماعی ، فرهنگی و اقتصادی برخواسته از  معضلات حاشیه نشینی  این جامعه بیشتر و بیشتر می شود  و این امر نشان از نبود یک نظام برای ساماندهی و رسیدگی به مشکلات این بخش ازجامعه در کشور دارد.

نماینده  مردم تهران  در  مجلس افزود:حاشیه نشینی یا کپرنشینان اطراف تهران برای سالیان دراز نادیده گرفته شده‌اند و این در  حالی است که نبود فرصت های شغلی درشهرستان ها امید به اشتغال در کلان شهر تهران را برای این قشر ایجاد کرده است.

وی ادامه داد: بسیاری از افراد برای یافتن فرصتهای اشتغال جدید به کلان شهرها رهسپار می‌شوند نه تنها جایگاه شغلی مناسبی بدست نیاورند بلکه حداقل‌های زندگی گذشتشان را نیز از دست داده اند.

نماینده مردم تهران در مجلس بابیان اینکه برچیده شدن حاشیه نشینی پایتخت نیازمند مدیریتی هدفمند است، گفت: آسیب های اجتماعی، اقتصادی پیامد منفی حاشیه نشینی کلان شهر تهران است

 عضو هیئت رییسه کمیسیون فرهنگی مجلس یادآورشد: طی تذکری به وزیر کشور درخواست کردم ،ورود عاجل  به رفع معضل حاشیه نشینی کلان شهرها داشته باشند. /