نقش مهم اسباب بازی در رشد فرزندان/خبری خوش برای کودکان


کامبیز آقائی  در آستانه برگزاری این نمایشگاه اظهار داشت: نقش و گستره غیر قابل انکار اسباب بازی و سرگرمی، جایگاه ارزنده آن در فرهنگ، آموزش و اقتصاد همچنین موقعیت زمانی موجود، لزوم توجه به بـازارسازی، بازاریابی و برندسازی لازم را برای هر چه فراگیر کردن این صنعت صد چندان کرده است و بر همین اساس برگزاری نمایشگاه‌ با حضور صاحبان امر، مخاطبین، تولیدکنندگان و عرضه کنندگان این بخش‌ها، جلوه‌های رقابت و توسعه به این صنعت را بارزتر می‌کند.

وی با اشاره به اینکه  اسباب بازی‌ها و محصولات سرگرمی با مخاطبین کودک و بزرگسال در این نمایشگاه، آخرین دستاوردهای تولیدی و خدماتی خود را به معرض نمایش فعالان و علاقمندان خواهند گذاشت، افزود: این نمایشگاه به عنوان ویترین تمام عیار و آیینه‌ خوش نمای موفقیت‌های بزرگ صنعت اسباب بازی و سرگرمی تلاش خواهد کرد تا توانمندی‌ها و ظرفیت‌های تولیدی و خدماتی در این صنعت را در بالاترین سطح به مخاطبین معرفی کند.

آقائی یادآور شد: انتخاب آگاهانه و بهینه اسباب بازی برای کودک و نوجوان، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده و باید به خوبی مورد توجه قرار گیرد و در این بین انتخاب اسباب بازی ایرانی و نظارت شده از سوی ارگانهای متولی که متناسب با فرهنگ و هویت ایرانی ـ اسلامی طراحی و تولید می‌شوند، نقش مهمی در رشد فرزندان این سرزمین خواهد داشت.

وی در مورد اهداف نمایشگاه دنیای اسباب بازی و سرگرمی گفت: نمایش آخرین دستاوردها، فناوری‌ها و شیوه‌های نوین تولیدی محصولات داخلی، ایجاد فرصت برقراری ارتباط بین تولیدکننده و مصرف کننده، فرصت شناخت رقبا و آشنایی با خدمات، محصولات و برنامه‌ها، از اهداف برگزاری این نمایشگاه است.

آقائی گفت: شناخت شرایط کلی بازار و سلایق مصرف کنندگان، فرهنگ سازی انتخاب آگاهانه اسباب بازی و ایجاد فضای فرهنگی و توسعه سرگرمی و اسباب بازی و فراهم آوردن بستر مناسب برای ارتقاء سطح کیفی اسباب بازی‌های تولید داخلی از دیگر اهداف برگزاری این نمایشگاه به شمار می‌رود.

گفتنی است؛ نمایشگاه دنیای اسباب بازی و سرگرمی، از تاریخ 10 الی 13 مهر 97در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، واقع درخیابان حجاب تهران، از ساعت 10 صبح تا 8 شب برگزار می‌شود.