مطالبه مردم از خدمات دندانپزشکی باید پیشگیرانه باشد


 دکتر مژگان پلاشی دندانپزشک و پریسپتورشیپ دندانپزشکی کودکان در آستانه برگزاری همایش سلامت دهان انجمن دندانپزشکان عمومی ایران گفت: یکی از دغدغه‌های اصلی من چگونگی حفظ سلامت و زیبایی دندان بوده است. این سلامتی و زیبایی از جمله نعمت‌هایی است که هنگامی که از دستش می‌دهیم، به دست آوردنش بسیار دشوار است.

وی افزود: من دوره‌های متعددی را در این باره دیده‌ام و با نگرش اساتید مختلف آشنا شدم و در پایان تمامی این دوره‌های علمی به این نتیجه رسیدم که حفظ زیبایی اولیه دندان‌ها بسیار مهم‌تر از آن است که افراد بخشی از این زیبایی را از دست بدهند و دندانپزشک بخواهد با در اختیار داشتن بهترین مواد و تجربه‌ لازم بخشی از این زیبایی را به شما برگرداند.

این دندانپزشک ادامه داد: مهم‌ترین رسالت ما چگونگی حفظ زیبایی و سلامت دندان‌هاست که در تلاشیم با اطلاعات و ارائه خدمات مناسب، آگاهی مردم را بالا برده و به دنبال آن تغییر نگرش و رفتار را در آنها شاهد باشیم.

پلاشی اظهار کرد: کنگره‌های مختلفی که در این خصوص از سوی انجمن‌ها و وزارت بهداشت و درمان برگزار می‌شود نیز می‌تواند کمک شایانی به ارتقاء سلامت دهان و دندان کند.

وی گفت: اساس کار ما آموزش، پیشگیری و ارتقاء سلامت مردم است. ما مستقیما با مردم در ارتباط هستیم و راحت‌ تر اطلاعات لازم و ضروری را به جامعه انتقال می‌دهیم.

پلاشی گفت: می‌بایست نگرش مردم را نسبت به دهان و دندان‌هایشان عوض کنیم و این موضوع جز با آموزش به موقع و صحیح محقق نمی‌شود و باید مطالبه مردم را از دریافت خدمات دندانپزشکی پیشگیرانه و سلامت محور بالا ببریم به گونه‌ای که مردم وارد مطب‌ها شوند و درخواست خدمات دندانپزشکی پیشگیری را داشته باشند. امیدوارم که در این مسیر قرار بگیریم و بتوانیم به ارتقاء سلامت شهروندان مان کمک کنیم.

بر اساس این گزارش، همایش سلامت دهان انجمن دندانپزشکان عمومی ایران ۲۷ تا ۲۹ تیر ماه در هتل المپیک تهران برگزار می‌شود.