مدیر روابط‌عمومی صداوسیما درباره ماجرای «مائده هژبری» پاسخگو نیست


 

اول آپلود ویدیوهای او در اینستاگرام برایش دردسرساز شده بود و بعد اعترافاتش در تلویزیون معروف شد. اعترافاتی که حالا هیچ کس مسئولیت آن را به عهده نمی‌گیرد، نه پلیس فتا، نه دستگاه قضائی و نه حتی صدا و سیما. 

البته محمدحسین رنجبران، مدیر روابط‌عمومی صدا و سیما هم دوست ندارد درباره آن صحبت کند، چون ماجرا را تمام‌شده می‌داند. او حتی چند کلمه‌ای هم که در گفت‌وگو با «شهروند» داشت را برای چاپ منع کرد، چرا که معتقد بود در قالب مصاحبه نیست. 

جالب است که مدیر روابط‌عمومی پرونده را بسته شده می‌داند  و فکر می‌کند رسانه‌ها هم نباید آن را دنبال کنند. اما به هر ترتیب هنوز این علامت سوال برای رسانه‌ها وجود دارد که مرجع اصلی بازخواست از مائده هژبری کجا بوده است؟ 

رنجبران قبلا گفته بود: «بر اساس صحبتی که با مسئولان ناجا داشتم برای این افراد حکم قضائی صادر شده بوده و حتی مقام قضائی درخواست کرده بود تا موضوع این افراد حتما رسانه‌ای شود.»

 اما روابط‌عمومی پلیس فتا اعلام کرد: «نامبرده فاقد پرونده انتظامی و قضائی در پلیس فتای ناجا و پلیس فتای استان‌ها بوده و احضار و مصاحبه با نامبرده توسط پلیس فتا صورت نگرفته است.» 

این در حالی بود که غلامحسین محسنی اژه‌ای، سخنگوی دستگاه قضا هم چند روز قبل اعترافات او در تلویزیون را متوجه مدیران صدا و سیما دانست و گفت قوه قضائیه چنین مجوزی به صدا و سیمانداده است.