ضربه فنی نمایندگان ربیعی توسط وزیر بهداشت در مجلس


وزیر بهداشت: علیرضا مجبوب نه صلاحیت رای دادن دارد و نه از جامعه کارگری خبر دارد

وزیر بهداشت خطاب به دبیرکل خانه کارگر گفت: شما ۷۰ بیمارستان دارید و من بیش از ۶۰۰ ببیمارستان دارم. این یعنی اکثر جامعه کارگری از من خرید می‌کنند پس اگر نمی‌توانید شرایط را اداره کنید، پول را به من بدهید تا همین بیمارستان‌ها را هم بنده با حداقل قیمت اداره کنم. شما گران اداره می‌کنید و بلد نیستید و به همین دلیل ما را متهم می‌کنید. خود را طرفدار کارگری و ما را ضد کارگر می‌دانید.

فتو لند-

 1. ظهر امروز مجلس شورای اسلامی ایران تحت تاثیر سوال علیرضا محجوب، نماینده مردم تهران و دبیرکل خانه کارگر ایران از حسن قاضی‌زاده هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مورد درباره علت مطالبه ۹ درصد حق بیمه جهت واریز به وزارت بهداشت بود که در این بین با توجه به پایان بحث که محجوب از رای‌گیری درباره قانع شدن و یا نشدنش از توضیحات وزیر انصراف داد و گفت که قائل به رای گیری درباره سوال نیست، نشان می‌دهد که باز هم وقت مجلس شورای اسلامی بیهود گرفته شد و این سوال هیچ نتیجه‌ای در بر نداشت و حتی نتوانست مانند استیضاح علی ربیعی وزیر کار وزارتخانه‌ای را به لرزه بیندازد.
 2. باتوجه به صحبت‌های نمایندگان مجلس ، وزیر بهداشت و خود سوال چنین برداشت می‌شود که علت آوردن وزیر بهداشت به مجلس به دلیل سوال نبوده و پشت این موضوع خواسته‌های سیاسی بود که به نتیجه هم نرسید. البته دبیرکل خانه کارگر هموراه می‌گوید که خانه کارگر جای سیاسی کاری نیست!
 3. موضوع اختلافات خانه کارگر و وزارت بهداشت از جایی آغاز شد که طرح تحول سلامت که یکی از شعارهای انتخاباتی حسن روحانی بود پس از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید شروع به اجرایی شدن کرد و خانه کارگر با توجه به این موضوع که قرار است منابع مالی طرح تحول سلامت از تامین اجتماعی برداشته شود از حسن روحانی حمایت کرده بود ولی پس از آن بنا را بر آن گذاشت که وزارت بهداشت را یک سیستم ضد کارگری بنامد.
 4. کش و مکش مسئولان خانه کارگر و وزارت بهداشت راه به جایی نبرد تا اینکه امروز وزیر بهداشت که گویی از تهمت‌ها و سوالات بیهوده و ضد کارگر خواندن وزارت بهداشت در طول این سال‌ها که مداوم از سوی نزدیکان محجوب بیان می‌شود خسته شده است خطاب به علیرضا محجوب که خود را پدر کارگران ایران می‌داند گفت: «بنده برای آقای محجوب احترام قائلم و همیشه به او رای دادم اما دیگر رای نمی‌دهم. او خود را نماینده کارگران می‌داند ولی نیست. کارگر کسی است که در معدن گرگان آن بلا سرش آمد و هیچ کس به فکر او نبود. کارگر کسی است که پنج ماه حقوقش را نگرفته است شما و کارگران بدانید که یک خدمت در بیمارستان دولتی حداقل یک سوم خدمت در بیمارستان تامین اجتماعی هزینه دارد. اگر بلد نیستید مدیریت کنید چرا من را متهم می‌کنید و به من می گویید که به حقوق ۴۰ میلیون نفر تعدی کردی؟.»
 5. به گزارش ایسنا، وی اضافه کرد: «ما در طرح تحول فقط ۲۷ درصد پول به کمیته امداد دادیم. جاهایی که شما از آن حتی اطلاع ندارید. دولت در روستاها هم پول می‌دهد. موضوع ۹.۲۷ نیز از پول درمان باید به خزانه برود اگر بلد نیستید به من بدهید تا با یک سوم آن بیمارستان‌هایتان را اداره کنم.»
 6. وی ادامه داد: «شما ۷۰ بیمارستان دارید و من بیش از ۶۰۰ بیمارستان دارم. این یعنی اکثر جامعه کارگری از من خرید می‌کنند پس اگر نمی‌توانید شرایط را اداره کنید، پول را به من بدهید تا همین بیمارستان‌ها را هم بنده با حداقل قیمت اداره کنم. شما گران  اداره می‌کنید و بلد نیستید و به همین دلیل ما را متهم می‌کنید. خود را طرفدار کارگری و ما را ضد کارگر می‌دانید.»
 7. وزیر بهداشت همچنین گفت که تعداد کارگران ۲۰۰۰ نفر نیستند. اکثر جمعیت ایران کارگر هستند که آنها روی سر ما جا دارند. ما نوکر همه ملت ایران هستیم.
 8. علی‌رضا محجوب، نماینده مردم تهران در مجلس در واکنش به بخشی از سخنان وزیر بهداشت و درمان، گفت: «متاسفانه گویا برخی از پزشکان عادت ندارند محترمانه صحبت کنند. وزیر در سخنانش دو بار انتظارات شخصی خود را مطرح کرد. امیدوارم غرور وزیر در مقابل مجلس قدری کمتر شود. بنده به منش شما خرده می‌گیرم و از شما می‌خواهم در آن تجدیدنظر کنید. درست نیست درباره چیزی که تحقیق نکرده‌اید اتهام بزنید. این مجلس و وزارت تمام می‌شود و باید بتوانیم در کنار هم زندگی کنیم.»
 9. دبیرکل خانه کارگر خاطرنشان کرد: «به عنوان فردی که عضو خانه کارگر است افتخار می‌کنم و اگرچه نظام حزبی را قبول دارم اما خانه کارگر محل حزبی‌کاری نیست. نباید شما از عنوان خوب وزارت برای اتهام‌افکنی به بنده استفاده کنید. آقای وزیر هتاکی و بی‌احترامی، هتاکی و بی‌احترامی است. آن وقت خودتان از یک انتقاد برادر خوب و عزیزم آقای قاضی‌پور برآشفته می‌شوید. بنده که به جنابعالی بی‌احترامی نکردم.»
 10. اما این بحث تنها بین قاضی‌زاده و محجبوب نبود بلکه نادر قاضی‌پور، نماینده مردم ارومیه در مجلس و رییس فراکسیون کارگری با این شعار که «حاضرم به خاطر تولید ملی و کارگر ایرانی شلاق بخورم و حتی اعدام شوم» وارد بازی شد و پس از پاسخ وزیر به محجوب پشت تریبون قرار گرفت و گفت: «آنچه وزیر در جلسه امروز گفت کذب محض است. سخنان ایشان مستند نیست اما مدارک ما در اختیار رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس قرار دارد.»
 11. او همچنین وزیر بهداشت را وزیر وارداتی خطاب کرد و او را محکوم کرد که در سال حمایت از تولید ملی واردات محصولاتی که به بیماران دیالیزی مربوط است را رونق داده و همچنین وزیر بهداشت را به‌عنوان نمانیده مرسدس بنز آمریکا دانست!
 12. اینکه تا چه اندازه علیرضا محجوب حامی کارگران است را می‌توان از وضعیت این قشر که هر روز به بحران نزدیکتر می‌شوند پی برد و اینکه این تشکل باتوجه به اینکه به قول خود محجوب به‌دنبال سیاسی کاری نیست پس به دنبال چست؟ اگر محجوب و دوستانشان حامی کارگران است چرا هیچ اعتراض و تجمعی برای به رسمیت شناختن حقوق کارگران انجام نمی‌دهد و چرا تاکنون جز اعتراضات توخالی که گمان می‌شود برای رسیدن به اهداف سیاسی است چیزی از خانه کارگر دیده نشده است؟.
 • امروز (28 فروردین) وزیر بهداشت در مجلس خطاب به دبیرکل خانه کارگر او را محکوم کرد که از وضعیت کارگران ایران خبری ندارد و به مشکلات آنها رسیدگی نمی‌کنند. این موضوع وقتی از سوی وزیر بهداشت که دولت تدبیر و امید در انتخابات 96 از فعالیت‌ها او برای موفقیت در انتخابات استفاده کرده است چنین بر می‌آید که همه می‌دانند که این روزها هیچ کاری برای بهبود وضعیت کارگران به دست خانه کارگر انجام نمی‌شود.