راه های جالب برای از بین بردن غبغب


غبغب همان چربی های ذخیره شده زیر گلو می باشد که باعث چاق تر دیده شدن فرد می شود. غبغب را می توان با حرکات ساده ورشی و رژیم غذایی از بین برد. در این مقاله راهکارهایی جالب برای از بین بردن غبغب پیشنهاد می گردد.

فتو لند-حرکاتی برای از بین بردن غبغب
کشش فک
سر خود را به عقب خم کنید. چشم‌ها به سمت سقف باشد.فک پایینی را به سمت جلو بکشید تا فشار را زیر چانه حس کنید.به مدت ۱۰ ثانیه فک را در این حالت قرار دهید.فک را به محل اولیه برگردانید و سر را پایین بیاورید.

جمع‌کردن لب‌ها
در‌حالی‌که سر را عقب داده‌اید به سقف نگاه کنید.لب‌های خود را به سمت جلو جمع کنید (مثل بوسیدن).لب‌ها را به محل اولیه برگردانید و سر را پایین بیاورید.کشش زبان
مستقیم به جلو نگاه کنید. زبان خود را تا جای ممکن بیرون بیاورید.سعی کنید زبان خود را به سمت بینی بالا بیاورید.به مدت ۱۰ ثانیه مکث کنید و سپس زبان را پایین بیاورید.کشش گردن
سر را به عقب بیاورید و به سقف نگاه کنید.زبان را به سمت سقف دهان فشار دهید

به مدت ۵-۱۰ ثانیه مکث کنید و سپس پایین بیاورید.کشش فک از کنار
سر را به عقب هدایت کنید و به سقف نگاه کنید.سر را به سمت راست بچرخانید.فک خود را به سمت جلو بکشید.به مدت ۵-۱۰ ثانیه مکث کنید.حرکت را برای سمت چپ هم تکرار کنید.

رول گردن
رول گردن نه تنها باعث بهبود فرم عضلات فک، گردن و گلو می‌شود، بلکه شانه‌های شما را نیز از زیر فشار رها می‌کند. این تمرین را ۵تا ۱۰بار تکرار کنید تا رول گردن به پایان برسد.این مراحل را برای انجام رول گردن و از بین بردن غبغب دنبال کنید:بایستید یا صاف روی زمین بنشینید. نفس بگیرید و به آرامی چانه خود را به یک طرف ببرید تا با آن شانه خود را لمس کنید.  نفس‌تان را بیرون بدهید و به آرامی سرتان را به سمت پایین بگیرید تا چانه‌تان روی سینه بیفتد. کمرتان را راست نگه دارید و شانه‌های خود را صاف کنید.دوباره نفس بگیرید و به آرامی سرتان را بلند کنید تا چانه مجددا به شانه‌ها برخورد کند.

نشر فک
حرکت نشر فک، فرم عضلات صورت شما را بهبود می‌بخشد.دو مرحله زیر را ۵تا ۱۰بار تکرار کنید.نحوه انجام نشر فک به شرح زیر است:بایستید یا صاف روی زمین بنشینید.از طریق بینی یک نفس عمیق بکشید و به آرامی نفس‌تان را بیرون دهید. در این حین لب‌های‌تان را محکم جمع کنید. درحالی که عمل دم و بازدم را تکرار می‌کنید، فک خود را مانند عمل جویدن تکان دهید. وقتی نفس‌تان را بیرون دادید، دهان‌تان را تا حد امکان باز کنید و نوک زبان را به آرامی به پشت دندان‌های پایینی بفشارید تا عضلات فک شل شوند.

از بین بردن غبغب با رژیم غذایی
اگر غبغب نتیجه‌ی اضافه وزن است، کاهش وزن می‌تواند به شما کمک کند. بهترین راه برای کاهش وزن، استفاده از رژیم غذایی و ورزش است. نکاتی که در ادامه می‌آید، برای کاهش وزن مهم هستند:روزانه ۴ وعده سبزیجات مصرف کنید.روزانه ۳ وعده میوه مصرف کنید.به‌جای مصرف غلات تصفیه‌شده از غلات کامل استفاده کنید.از مواد غذایی فراوری‌شده استفاده نکنید.از پروتئین‌های کم‌چرب مثل مرغ و ماهی استفاده کنید.از چربی‌های سالم مثل روغن زیتون، آواکادو و آجیل‌ها استفاده کنید.از مصرف مواد غذایی سرخ‌شده خودداری کنید.از مواد لبنی کم‌چرب استفاده کنید.مصرف شکر خود را پایین بیاورید.میزان وعده‌های غذایی مصرفی را کنترل کنید.با کاهش وزن‌تان، غبغب نیز کمتر خواهد شد.