تاکید رئیس جمهوری برای برقراری عدالت جنسیتی


معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: رئیس جمهوری در اولین جلسه ستاد ملی زن و خانواده در برقراری عدالت جنسیتی تاکید کرد و موضوع تقسیم کار در آموزش های قبل و بعد از ازدواج و برقراری نشاط و تندرسی دختران در این جلسه بررسی شد.

معصومه ابتکار در گفت و گو با ایرنا افزود: نخستین جلسه ستاد ملی زن و خانواده در روزهای پایانی سال 1396 و با حضور رئیس جمهوری برای جبران برخی عقب ماندگی های حوزه زنان و خانواده و اجرای گام های نوین در این حوزه برگزار شد.
وی گفت: در واقع این جلسه، اولین جلسه ستاد ملی زن و خانواده بود که با حضور رئیس جمهوری برگزار شد و چون این ستاد فراقوه و فرابخشی است، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، قوه قضائیه، تعدادی از وزرا و نمایندگان شورای انقلاب فرهنگی عضو نیز در این نشست حضور داشتند و سیاستگزاری کلان درباره شرایط زنان انجام شد.
وی تصریح کرد: در این جلسه موضوع شاخص های عدالت جنسیتی زنان بحث و بررسی شد و رئیس جمهوری روی این مساله و نظارت و اهمیت آن تاکید جدی کرد که امیدواریم در جلسات بعدی بتوانیم به نتیجه های بهتری در زمینه این مسائل برسیم.
ابتکار ادامه داد: شاخص های حوزه زنان به ما میزان حرکت را در هر کدام از مسائل آموزشی، بهداشت، اشتغال، ورزش و هنر نشان می دهد و امیدواریم بتوانیم میزان پیشرفت و عقب ماندگی ها در حوره زنان و خانواده را در این ستاد ارزیابی کنیم.
معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری افزود: همچنین دو مصوبه تقسیم کار ملی در مورد آموزش قبل، حین و بعد از ازدواج در این ستاد مورد بررسی قرار می گیرد و در اولین ستاد نیز این مسایل مورد توافق قرار گرفت.
وی خاطرنشان کرد: بررسی و در دستور کار قرار گرفتن موضوع نشاط و تندرستی دختران یکی از برنامه های این ستاد بود که امید است با این اقدامات و هماهنگی بین بخشی شاهد پیشرفت و بهبود به طور خاص در حوزه زنان و خانواده باشیم.
ابتکار اضافه کرد: البته دولت و وزیر ورزش و جوانان در این زمینه پیگیری های جدی و لازم را انجام داده اند و حتی شیوه نامه ای در دولت تصویب شده تا بتوان در مسابقات و اماکن ورزشی نیز حضور بانوان را داشته باشیم ، این موضوع در دست پیگیری است و امیدواریم به بخشی از مطالبات بانوان در این موضوع پاسخ دهد.
وی ادامه داد: معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری همه تلاش خود را برای حل مشکلات حوزه زنان و خانواده به ویژه آسیب های اجتماعی به کار گرفته است اما تشکیل ستاد ملی زن و خانواده به دلیل اینکه تعداد زیادی از مسئولان رده بالای کشوری از جمله رئیس جمهوری و ورزای مختلف حضور دارند، بسیار در رفع مشکلات و ارائه راهکارهای آن تاثیرگذار است.