اقدام غیراخلاقی یک مرد با دختر 12 ساله در بندر عباس


سرهنگ دوم علی اصغر افتخاری، رئیس پلیس فتا استان هرمزگان اظهار کرد: برابر مراجعه احدی از شهروندان بندرعباسی مبنی بر مزاحمت در پیام رسان موبایلی واتساپ موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: برابر اظهارات شاکی، شخصی ناشناس در یکی از شبکه های اجتماعی با فریب دادن دختر 12 ساله‌اش، عکس هایی را از وی دریافت نموده و اقدام به تهدید به انتشار تصاویر، در فضای مجازی کرده است.

رئیس پلیس فتا استان هرمزگان گفت: در بررسی اولیه مشخص گردید متهم از یک هویت جعلی استفاده نموده است. در ادامه با انجام اقدامات فنی و تخصصی متهم به هویت آقای “پ.غ” شناسایی و ضمن هماهنگی با مقام قضایی، با رعایت اصل غافلگیری در مخفیگاه خود دستگیر شد.

وی با بیان اینکه در بررسی تجهیزات کشف شده از متهم تصاویر خصوصی شاکی دختر استخراج گردید، افزود: در بازجویی بعمل آمده، متهم معترف بزه انتسابی شد و بیان داشت در ابتدا دختر شاکی به اشتباه با وی تماس گرفته و در ادامه متهم برای سوء استفاده، ایجاد مزاحمت کرد.

افتخاری با بیان اینکه فرزندان بایستی در صورت مواجه با افراد مشکوک به والدین خود اطلاع دهند، اظهار کرد: فضای مجازی علاوه بر مزایا بسیاری که دارد، آسیب هایی را نیز به همراه دارد که عدم توجه خانواده ها به فرزندان در هنگام استفاده از فضای مجازی، ممکن است این آسیب ها گریبان گیر فرزاندان آنها شود.

وی توصیه کرد: کاربران اینترنتی به این نکته توجه داشته باشند تصاویر خانوادگی خود را در اختیار دیگران قرار ندهند تا افراد سودجو از آنها سوء استفاده نکنند.

این مسئول انتظامی در پایان گفت: شهروندان حتما با انجام تنظیمات امنیتی شبکه های اجتماعی مختلف امنیت آنها را به بالاترین سطح ممکن برسانند تا افراد سودجو نتواند وارد حریم خصوصی آنها شوند. همچنین شهروندان برای کسب اطلاعات زیادتر و بهره مندی از مطالب آموزنده به سایت پلیس فتا به آدرس www.CyberPolice.ir مراجعه کنند.